De câteva luni – poate chiar un an – Emag ambalează coletele într-un mod absolut stupid și, aparent, nu e nimeni care să le zică asta.
- am avut toate produsele ambalate individual: Colet pentru creioane, colet pentru baterii, colet pentru detergent etc. Vine curierul la ușă, îmi pune în brațe 18 colete.
- am avut produse ambalate compelt aiurea: hârtie de imprimantă pusă în cutia cu detergent lichid. Ce ar putea merge rău?!
- acum, la ultima comandă, am luat trei topuri de hârtie. Cum crezi că vin? În trei colete, evident!
Iar asta este complet stupid din nenumărate motive: economic, ecologic, manevrabilitate (ai văzut un curier ce cară 18 produse? E foarte amuzant, mai ales că nu-i trece prin cap să le pună într-un sac, să le poată manevra ușor…) șamd.
Am tot sperat că e o chestie temporară, ce se va repara de la sine, dar… aparent nu.
Poate ai bifat acolo in panoul de control ca vrei ambalaje individuale pentru fiecare
@Malin: păi și dacă nu e nici o astfel de opțiune?
@Ionuț Staicu: Poate ca n-ai gasit-o inca
jk.
Tigaia de la black friday a fost ambalată în două rânduri de folie cu bule de alea mari şi într-o cutie imensă de carton. Să nu se spargă tabla probabil.
Un set de linguri/furculiţe/cuţite tot de BF a fost trimis fără nici un pic de ambalaj separat, doar în cutia lor ce avea o fereastră de plastic care bineînţeles s-a spart până a ajuns la mine.
Exact pe alea voiam să le dau cadou. Normal că nu le mai pot da cu ambalajul spart şi cu etichetă e emag pe ele.
Într-o vreme trimiteau hard disk-urile fără pic de protecţie cu bule de aer în cutie. Cred că aveau o rată imensă de retur la ele.