Care-i faza cu pepenii?

Eu am o nelămurire legată de pepeni: de ce naiba costă 2.5 lei/kg în piață și 1 leu/kg în supermarket (e.g. LIDL)? Adică serios, de ce ai cumpăra din piață? Aștept toamna cu deosebită nerăbdare, să îi aud pe vânzători cum se plâng că nu prea au avut vânzare, efectiv nefăcând legătura între treaba asta … Continuă lectura Care-i faza cu pepenii?