Aseară, la tv, la nu știu ce emisiune pe nu știu ce post (una că eram semi-adormit și a doua că nu facem reclamă), o tipă povestea cum a cerut-o fraiericiu’ de nevastă: două revelioane la rând ăsta i-a cerut mâna. Tipa l-a ținut în standby. Prezentatoarea zice: „bravo, uite o femeie care știe ce vrea!”.
Dacă aș fi din cale-afară de misogin, aș putea traduce refuzul prin „Iubi, eu mai sunt cu unu, care are mai mulți bani, dar e însurat. Dacă nu divorțează ăla, îți zic ție da!”. Aparent ăla n-a divorțat…
Acum, eu stau și mă gândesc: dacă tipul își băga picioarele și zicea „fă, io vreau nevastă cu acte în regulă, așa că o s-o caut pe alta care vrea”, cum ieșea toată treaba pentru gagică? Păi să vedem:
- Bărbații sunt niște porci!
- Nu găsesc un bărbat să mă aprecieze!
- O să mor nemăritată!
- Bărbații sunt niște porci!
Yup.
Ai uitat sa zici că bărbații sunt niște porci.
Pai cum „bravo, uite o femeie care știe ce vrea!”? Ca ea nici nu accepta, nici nu refuza cererea in casatorie, deci nu stia ce vrea.
Nu, ar trebui sa fie ceva de genul „bravo, esti proasta facuta gramada”.
Asa m-am saturat de fatuci imature( nu ma refer la varsta aici) care au impresia ca devin femme fatale daca „il joaca” pe degete pe vreunul. Nu, draga, ramai o toapa nemaritata si frustrata, daca e barbat destept nu isi pierde vremea cu tine.
La prima vedere, mie mi se pare lipsa de respect si nesimtire din partea ei, cum sa nu stii daca vrei sa te mariti cu el?
Pe de alta parte, a cerut-o de revelion.
In concluzie: daca barbatii sunt porci, asta e pentru ca femeile sunt proaste.
înseamna ca restu sunt scroafe doar pentru ca s-au maritat ?
Ei.. profita si femeile de prostia barbatilor. Nimic deosebit
Femeia trebuie sa cada mereu in picioare. Ne plangem ca nu suntem intelese, dar nu ne place sa fim descifrate. Adoram multitudinea de optiuni. De cele mai multe ori, barbatii sunt doar acele multe rochii din dressing, din care ne place sa alegem cate una, dupa chef, dupa moda, dupa starea de spirit… Acum sper ca femeile sa nu injure…o femeie:)
Ofemeie dobitoaca niciodata nu va gasi ceea ce vrea , si sant destule slava domnului ca prin asta mai profita barbatii de ele.
Totusi eu raman la ideea care o cred de multa vreme si-anume :
OMUL ISI GASESTE CONSOARTA DUPA MASURA LUI.
Daca femeia aceea este o dobitoaca , e normal ca va gasi unul la fel ca ea , sau va ramane nemaritata .
Cine vrea sa ma-njure , sa-ndrasneasca.